Sue Monk Kidd

Sue Monk Kidd vyrostla v městečku Sylvester v americké Georgii. Absolvovala na Texas Christian University v oboru ošetřovatelství a teprve později pokračovala se studiem tvůrčího psaní na Emory University a Anderson College. Hned s první knihou přišel obrovský úspěch. Debutový román The Secret Life of Bees (č. Tajný život včel, 2005) se stal ve Spojených státech knižním fenoménem a získal řadu ocenění, včetně nominace na Orange Prize v roce 2002. Kniha byla přeložena do 36 jazyků a prodalo se jí přes 14 milionů výtisků.

I následující kniha The Mermaid Chair (2004) zaznamenala velké ohlasy. Kromě románů je Sue Monk Kidd autorkou několika memoárových knih, které jí rovněž přinesly uznání a ocenění.

Poslední autorčin román Křídla ve větru je inspirován příběhem sester Sarah a Angeliny Grimkéových, bojovnic za práva otroků, prvních ženských zastánkyň abolice a jedněch z prvních významných amerických feministických myslitelek. Dočkal se velkého ohlasu z řad čtenářů i kritiků a byl přeložen do více než dvou desítek jazyků. Kniha se umístila na 1. místě prestižního žebříčku New York Times a v žebříčku se udržela více než půl roku. Autorka za něj obdržela SIBA BOOK AWARD 2015, ocenění z řad nezávislých knihkupců a čtenářů, kteří vybírají „to nejlepší z jižanské literatury“.


Narazili jste na problém?

* položky označené hvězdičkou jsou povinné.

* * *