Luděk Procházka

Luděk, původním povoláním kuchař, je nyní majitel firmy Czech Carving Studio, s. r. o., a spoluzakladatel Czech-Slovak Carving Teamu. Je držitel řady medailí z gastronomických soutěží a výstav s vyřezávanou zeleninou a ovocem. Tu nejcennější a celkové prvenství si dovezl ze světové Kuchařské olympiády 2004. Zlatou medailí byly oceněné také jeho kompozice na olympiádách v roce 2000 a 2008, na výstavě Salon Culinary Mondial 2005 ve Švýcarsku a na Culinary World Cup 2006 v Lucembursku.

Od roku 2000 se věnuje profesionálně kurzům, je autorem projektu Carvingová akademie. Jeho kurzy prošla celá řada současných předních českých a slovenských řezbářů, ale vyučoval i v Rusku a v Brazílii. Mnoho účastníků je z řad gastronomických odborníků i hobby řezbářů, kteří využívají carving ve své profesi nebo jen na zhotovení ozdob domácích slavnostních stolů.

Autorovy vyřezávané dekorace ozdobily zasedání Světové banky, Mezinárodního měnového fondu, zasedání summitu NATO, setkání majitelů hotelových řetězců WORLDHOTELS nebo klubu šéfkuchařů hlav států CLUB CHEFS DES CHEFS.

V současnosti autor organizuje nebo je garantem tří celostátních soutěží s mezinárodní účastí. V roce 2009 byl organizátorem mistrovství Evropy ve vyřezávání melounů. Je členem ACK ČR a čestným členem německého carvingového klubu.


Narazili jste na problém?

* položky označené hvězdičkou jsou povinné.

* * *