Nejpopulárnější žánry

Klicperová Lenka, Kutilová Markéta

Novinářka a publicistka. Pochází z Poličky, kde také žije. Novinářskou dráhu začala v roce 2002 jako redaktorka v Lidových novinách. Poté šest let pracovala pro společnost Člověk v tísni jako projektová manažerka na misích v Íránu, na Srí Lance, v Demokratické republice Kongo a na Haiti. Poté se vrátila k novinářské práci. Jejími tématy se staly války, lidská práva, ekologie, ochrana zvířat a migrace.

Jako novinářka pracovala v Demokratické republice Kongo, Íránu, v Kambodži, Ugandě, Rwandě, Tanzanii, Indonésii, Libérii, Jordánsku, Libanonu, Indii, Belgii, Švédsku, Makedonii, v Německu atd. Je spoluautorkou dokumentárního filmu Nezlomené.

Poslední roky jezdí do Sýrie a Iráku a spolu s Lenkou Klicperovou dokumentuje válečné konflikty. Je spoluautorkou knih Islámskému státu na dostřel I a II. Spolupracuje s pořadem Reportéři ČT a mnoha dalšími médii. S Lenkou Klicperovou založila sbírku na pomoc lidem v syrském Kobání (www.soskobani.cz). Dalším jejím tématem je migrace. Své reportáže a články publikuje v mnoha českých i zahraničních médiích. Je spoluautorkou reportáží několikrát oceněných na Czech Press Photo. Věnuje se i přednáškové činnosti pro školy a veřejnost. Je matkou šestileté Magdalény, kterou od narození bere na cesty po Africe či Asii.


Narazili jste na problém?

* položky označené hvězdičkou jsou povinné.

* * *