Jan Bauer

(nar. 11. dubna 1945 v Jihlavě)

Jan je jedním z nejplodnějších českých spisovatelů. Na svém kontě má kolem přes 180 knižních titulů. Z těch čtenářsky nejúspěšnějších můžeme uvést například pětisvazkové Záhady českých dějin, Vládci českých zemí - Historie panovnického trůnu Čech a Moravy, Sex v dějinách, Čeští světci a kacíři, Klasikové v nedbalkách, Ženy z rodu Habsburků či Ženy z rodu Přemyslovců.

Jako člen autorského kolektivu se podílel na desetisvazkovém projektu Toulky minulostí světa. V posledních letech se věnuje také psaní historických detektivek a románů (např. Číše jedu pro krále, Dárek pro mistra kata nebo Klášter kostlivců). Několik titulů napsal pod pseudonymy Felix Krumlowský a Vojtěch Fišer.

Za svou literární tvorbu obdržel mj. Cenu Karla Hynka Máchy (1995), Zeyerův hrnek (2007) a prestižní jihočeskou literární cenu Číše Petra Voka (2010). Je externím spolupracovníkem časopisů History revue a Svět objevů. Kromě jiného je autorem série středověkých detektivek, jejichž hrdinou je královský soudce Melichar. V roce 2015 vyšla první kniha z této série Krvavé tělo , dále pak Mrtvola v brnění (2016), Klášterem obchází ďábel (2017), O život princezny (2018) a i<>Hrad mrtvých (2018).

Je také autorem publikace Karel IV. — Císař a král, která vyšla k 700. výročí narození velkého českého panovníka, a knihy Sláva a pád přemyslovských králů.


Narazili jste na problém?

* položky označené hvězdičkou jsou povinné.

* * *