Jacobsová Anne alias Lamballe Marie

Anne Jacobsová vyrostla ve Wiesbadenu, kde oba rodiče působili jako herci ve Státním divadle. Vystudovala literaturu a jazyky a krátce po studiu začala psát; zpočátku krátké příběhy, později divadelní hry, scénáře a romány.

Nyní žije jako spisovatelka na volné noze nedaleko Frankfurtu nad Mohanem a pod různými pseudonymy uveřejnila řadu románů – mezi nimi několik Top-Ten-bestsellerů časopisu Spiegel.

Čtenáře uchvátila už svou třídílnou rodinnou ságou Panský dům, v níž vypráví o osudu jedné bohaté německé rodiny před 1. světovou válkou, během ní a v poválečných letech 1923–25, která se stala absolutním bestsellerem nejen u nás, ale i v mnoha dalších zemích.

V trilogii Venkovské sídlo líčí osud jednoho starobylého panského sídla a přilehlého statku v severovýchodním Německu a přibližuje nám životní příběhy jeho obyvatel v těžkých dobách 2. světové války a po ní, až do 90. let minulého století.

Pod pseudonymem Marie Lamballe napsala novou trilogii Kavárna U Anděla,

strhující příběh jedné kavárenské dynastie v proměnách 20. století.

Euromedia Group vydala její ságy Panský dům (připravuje se 4. díl), Venkovské sídlo a první díl trilogie Kavárna U Anděla.


Narazili jste na problém?

* položky označené hvězdičkou jsou povinné.

* * *