Nejpopulárnější žánry

František Ringo Čech

František Ringo Čech se narodil 9. 7. 1943 v Praze. Ještě jako učeň zakládá s I. Pešákem a I. Mládkem skupinu Storywille Jazz. Po vyučení televizním opravářem studuje na Státní konzervatoři bicí nástroje a folklor. Tehdy již působí ve Studijní skupině tradičního jazzu Pavla Smetáčka a spoluzakládá Olympic.

Po absolutoriu odjíždí coby herec Černého divadla do Las Vegas, kde též „jamuje“ se slavnými kolegy, jako byli Dave Brubeck, Budy Rich, Dukes of Dixieland, a s dalšími.

Po dvou letech strávených v jazzových klubech západní Evropy zakládá rockovou skupinu Shut Up a stává se šéfem orchestru divadla Semafor. Viktora Sodomu vystřídá po čtyřech letech legendární Jiří Schelinger a s ním dosahuje kapela hudebního vrcholu.

V roce 1985 vzniká Čechovo prozatímní divadlo. Jeho principál vystupuje úspěšně v televizi

a rozhlase, píše scénáře i knihy. Od roku 1973 také maluje a jeho obrazy zdobí galerie i soukromé sbírky po celém světě.

V roce 1991 vstupuje do politiky, stává se zastupitelem Prahy, později poslancem parlamentu. Po ukončení politické kariéry se nadále intenzivně věnuje divadlu a moderuje v televizi.


Narazili jste na problém?

* položky označené hvězdičkou jsou povinné.

* * *