Rebecca Sklootová

Je autorkou řady oceněných odborných článků a přispívá do The New York Times Magazine, O, The Oprah Magazine, Discover a řady dalších periodik. Podílela se na sborníku The Best American Science Writing 2011 a pracovala jako korespondentka pro Radiolab rozhlasové společnosti NPR a NOVA Science NOW televize PBS. Washington Post ji zařadil mezi pět vůdčích osobností roku 2010.

Její knižní prvotina Nesmrtelný život Henrietty Lacksové, na níž pracovala přes deset let, se okamžitě po vydání vyšvihla na přední místa bestsellerových žebříčků New York Times. Více než šedesát periodik, včetně Entertainment Weekly, People a New York Times, ji ocenilo jako nejlepší knihu roku 2010, byla přeložená do dvaceti pěti světových jazyků, dočkala se verze pro mladé čtenáře a HBO chystá film, jehož produkce se ujala Oprah Winfreyová a Alan Ball.

Rebecca Sklootová založila a řídí nadaci The Henrietta Lacks Foundation. Vystudovala biologii a kreativní psaní. Přednáší na University of Memphis, University of Pittsburgh a New York University. Žije v Chicagu. Další informace o ní se dozvíte na anglické internetové stránce RebeccaSkloot.com anebo na Twitteru či Facebooku.


Narazili jste na problém?

* položky označené hvězdičkou jsou povinné.

* * *